Aston Villa Fan Token (AVL) Nedir? Hangi Borsalarda İşlem Görüyor?

Aston Villa Fan Token (AVL), İngiltere Premier Ligi’nin herkesçe bilinen kulüplerinden biri olan Aston Villa’nın kripto dünyasına adım attığı fan token’ı AVL Token hakkında sizlere olabildiğince detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Aston Villa Fan Token (AVL) Nedir?

AVL Fan Token, 16 Eylül 2021 tarihinde Astan Villa Futbol Kulübü’nün Socios ile birlikte yapmış olduğu işbirliği sonucunda ortaya çıkan bir fan token’dır. Chiliz altyapısı ile çalışmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Paribu isimli Türk kripto borsasında işleme açılmıştır. Daha öncesinde farklı borsalarda da işlem görmekteydi aşağıdaki başlıkta ilgili bilgi mevcuttur.

AVL Fan Token Hangi Borsalarda İşlem Görüyor?

AVL fan token dünya çapında birkaç kripto borsasında işlem görmektedir.

  • MEXC
  • Paribu
  • Chiliz
  • DigiFinex

İlerleyen tarihlerde farklı borsalarda da işlem görebilir. Makalemizi yazdığımız tarih itibariyle coinmarketcap’tan aldığımız bilgiler doğrultusunda al – sat işlemi için sunulan borsalar bunlardır.

AVL Fan Token Nasıl Alınır?

Yukarıda liste biçiminde vermiş olduğumuz kripto borsalarına üye olarak AVL token alabilirsiniz. İlgili borsalarda doğru bir biçimde üyelik açmış olmanız ve belirlediğiniz tutarda para yatırmış olmanız yeterlidir.

AVL Fan Token’ın Avantajları Nelerdir?

Bu taraftar token’ın avantajları hakkında detaylı bir bilgi bulabilmiş değiliz. Ancak aşağıdaki maddelerde yer alan tahmini faydalarının olacağını düşünmekteyiz.

  • Taraftarların söz konusu kulüple iletişimini artıracak olan anket veya benzeri durumlarda oy kullanma hakkı sağlayabilir.
  • Yine kulübe ait lisanslı ürünlerde özel indirimler sağlayabilir.
  • Olası bir token avı veya yarışmasında ödül olarak verilebilir.

Bu maddeler dışında avantajlar söz konusu olabilir daha detaylı araştırma yapmanızı öneririz. Söz konusu avantajlarda zamanla değişkenlikler meydana gelebilir.

Toplam Arzı Kaç Adettir?

AVL Token Grafik

Coinmarketcup verilerine göre AVL token’ın toplam arzı 10,000,000 adettir. Ancak piyasada aktif olarak dolaşan arz adeti ise 1,205,128 adettir.

AVL Token’ın Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Bu taraftar token’ın maalesef madenciliği yapılmamaktadır. Socios üzerinden olası bir ödül oyununun yayınlanması ile kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır.

Sonuç olarak AVL token hakkındaki genel hatlarıyla bilgiler bu şekilde. Sizlerle paylaştığımız bilgiler dışında yeni gelişmeler olabilir. Bu yüzden merak ettikçe farklı kaynaklara da başvurunuz.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Manchester City Fan Token (CITY)

Bu makaledeki tüm bilgiler internet ortamında edinilerek sunulmuştur.